A A A

Ranking największych zagrożeń komputerowych w listopadzie

3 grudnia 2008, 15:34
Kaspersky Lab opublikował listę szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w listopadzie 2008 r.
Ranking największych zagrożeń komputerowych w listopadzie

Lista 20 najpopularniejszych szkodników tworzona na podstawie danych wygenerowanych przez Kaspersky Security Network prezentowana jest od lipca br. Anality Kaspersky Lab podają, że w listopadzie na komputerach użytkowników wykryto 45 690 unikatowych, szkodliwych, potencjalnie niechcianych programów oraz programów adware. Stale rośnie liczba zagrożeń wykrywanych na wolności – ich liczba wynosiła 6500.

W listopadzie analitycy z Kaspersky Lab opracowali dwa rankingi wirusów. W pierwszym z nich znalazły się szkodliwe programy, które były najczęściej wykrywane na komputerach użytkowników przez produkty antywirusowe z linii 2009.

Analitycy wszystkie zawarte w rankingu szkodliwe i potencjalnie niechciane programy, jak również programy adware podzielili na trzy grupy. Udział trojanów w porównaniu z październikiem zmniejszył się o 10%, natomiast udział samodzielnie rozprzestrzeniających się programów zwiększył się z 30% do 45%.

Obecnie procentowy udział poszczególnych grup szkodników wygląda następująco:

Drugi ranking 20 najpopularniejszych szkodliwych programów opracowany przez Kaspersky Lab uwzględnia programy, które najczęściej infekowały obiekty wykryte na komputerach użytkowników, w związku z czym zawiera głównie szkodliwe programy infekujące pliki.

W tym rankingu w porównaniu z poprzednim miesiącem wystąpiło niewiele zmian: odnotowano jedną nowość i jeden powrót. Analitycy Kaspersky Lab podkreślają, że potwierdziły się wcześniejsze prognozy: zawartość tej listy jest stosunkowo stabilna.

Źródło: Kaspersky Lab


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto