A A A

Ranking podglądaczy

5 listopada 2020, 07:30
Ponad połowa Amerykanów nie wie, w jaki sposób firmy IT wykorzystują dane użytkowników.
Ranking podglądaczy

Najbardziej niegodni zaufania

Według firmy WhistleOut aż 85% Amerykanów jest zdania, że szpieguje ich przynajmniej jedna firma technologiczna.

 

Facebook, TikTok, ale nie głośniki

WhistleOut przeprowadziła ankietę wśród amerykańskich użytkowników internetu. Na pierwszym miejscu wśród firm podejrzewanych o naruszanie prywatności użytkowników znalazł się Facebook: 68% respondentów było zdania, że społecznościowy gigant ich szpieguje. Z kolei 53% badanych oskarża o to samo TikToka. Trzecie miejsce przypadło Google'owi (45%), czwarte Instagramowi (43%), a piąte Amazonowi (38%).

Ankietowani podejrzewają także, że giganci IT podsłuchują ich rozmowy. Co ciekawe, na pierwszych miejscach znowu znalazły się Facebook i TikTok (odpowiednio: 55 i 40% użytkowników tych platform uważa, że są podsłuchiwani). Koncern Google, który naprawdę korzysta z asystenta głosowego, był dopiero trzeci (39%). Firmy dostarczające inteligentne głośniki – Amazon i Apple – znalazły się na czwartym i szóstym miejscu.

Ponad połowa Amerykanów (57%) nie wie, w jaki sposób firmy IT wykorzystują dane użytkowników. Tylko 40% ankietowanych usunęło wcześniej TikToka lub zamierza to zrobić, a 18% planuje pozbyć się aplikacji Facebooka.

fot. WhistleOut, Pete Linforth – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto