A A A

Raport FTC na temat gromadzenia danych

24 października 2021, 12:40
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu (FTC).
Raport FTC na temat gromadzenia danych

Katalogują na potęgę

Przewodnicząca komisji Lina Khan powiedziała: „Zależy nam, aby ten raport był kontynuacją trwającej dyskusji na temat praktyk danych komercyjnych i prywatności użytkowników".

Dane dla potrzeb raportu przekazali m. in. AT&T, Verizon Wireless, Charter, Comcast, Xfinity, Google Fiber i T-Mobile, a także przedsiębiorstwa reklamowe powiązane z firmami AT&T i Verizon.

Analizując otrzymane informacje pracownicy agencji odkryli, że niektóre firmy gromadziły dane o historii przeglądania, strumieniowanych materiałach, cechach takich jak rasa i orientacja seksualna oraz lokalizacja; czasami udostępniano je firmom i instytucjom zewnętrznym. Niektórzy dostawcy usług przechowywali dane tak długo, jak to konieczne – przy czym sami określali, jaki jest to czas.

„Raport wykazał, że nawet w przypadkach, gdy dostawcy usług internetowych rzekomo oferowali klientom pewien wybór w odniesieniu do sposobu gromadzenia lub wykorzystywania ich danych, w praktyce użytkownikom utrudniano lub prawie uniemożliwiano ucieczkę od uporczywego śledzenia" – powiedziała Khan.

Google i Verizon odmówiły skomentowania zaprezentowanego raportu; Comcast oświadczył, że nie śledzi, jakie strony internetowe odwiedzają użytkownicy (lub aplikacje, z których korzystają oni w połączeniach szerokopasmowych). Pozostałe firmy biorące udział w badaniu nie odpowiedziały na prośbę o komentarz.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: wydarzenia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto