A A A

Raport: ponad 20 tysięcy podejrzanych aplikacji w Android Market

23 czerwca 2010, 10:06
Raport: ponad 20 tysięcy podejrzanych aplikacji w Android Market

S Mobile Systems – firma zajmująca się bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, wydała raport dotyczący aplikacji zamieszczanych w internetowym sklepie Android Market. Wynika z niego, że ponad 20 tysięcy z nich może zagrażać użytkownikowi.

Jedna na pięć ściągniętych aplikacji żąda dostępu do prywatnych lub wrażliwych danych, które mogą zostać użyte przez atakującego do popełnienia przestępstwa. Dodatkowo około 5% ze wszystkich aplikacji udziela osobie z zewnątrz uprawnień do wykonywania połączeń niekontrolowanych przez użytkownika, a 3% posiada funkcję wysyłania wiadomości tekstowych bez jego wiedzy.

Jedna z badanych aplikacji podszywała się pod narzędzie ułatwiające korzystanie z bankowości elektronicznej. W rzeczywistości hasła i dane w niej wpisywane były zapisywane i udostępniane autorowi.

W sumie S Mobile ostrzega, że ponad 20 tysięcy aplikacji przeznaczonych na system Android, wymaga podwyższonych uprawnień – co może stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkownika i danych przechowywanych przez niego na urządzeniu mobilnym.Motorola Droid - popularny smartfon z Androidem, ale czy bezpieczny?

Źródło: tgdaily.com


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto