A A A

Razer Blade - pierwszy laptop dla graczy

29 sierpnia 2011, 09:08
Razer Blade - pierwszy laptop dla graczy

Razer ujawnił szumnie zapowiadaną niespodziankę. Jest nią Razer Blade.

„PC gaming is not dead” – pod tym hasłem kryła się tajemnicza kampania reklamowa firmy Razer. Przez niemal cały tydzień internauci gdybali na temat tego co zamierza ujawnić firma na tegorocznych targach PAX Prime. Teraz już wiemy, że niespodzianką jest swoiste rozwinięcie projektu Switchblade – przenośny i niesamowicie wydajny laptop do grania.

Sercem komputera jest procesor Intel Core i7-2640M współpracujący z kartą graficzną Nvidia GeForce GT 555M z technologią Optimus oraz 8 GB pamięci DDR3 1333 MHz. Dodatkowo na wyposażeniu znajdziemy moduły WiFi b/g/n i Bluetooth 3.0, wbudowaną kamerkę HD, 2 porty USB 2.0 i jeden 3.0, HDMI oraz złącza audio. Ważący zaledwie 3,16 kg laptop posiada 17,3-calową matrycę Full HD (1920 x 1080). Urządzenie ma zaledwie 2,24 cm grubości.

Prawdziwym smaczkiem jest rozwijany od ponad roku projekt Switchblade - innowacyjny interfejs użytkownika. Składa się on z 10 dynamicznych klawiszy adaptacyjnych, gwarantujących dostępność do komend i unikalnych funkcji gier oraz działający w 2 trybach LCD. Gdy mysz jest podłączona, ekran będzie wyświetlał informacje z gry. W drugim trybie posłuży za ultraczuły panel multi-touch do obsługi gier.

Firma Razer przyzwyczaiła nas już do faktu, że za możliwości trzeba zapłacić. Cena laptopa ma wynosić ok 2799.99 dolarów. Za taką kwotę można kupić potężny komputer stacjonarny, albo nawet kilka konsol. Trzeba jednak pamiętać, że głównym celem Razer Blade jest bycie urządzeniem mobilnym, a pod tym kątem cena nie zaskakuje już tak bardzo.

Razer Blade ma być dostępny już w tym roku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto