A A A

Razer zaprezentował laptop z klawiaturą optyczną

17 października 2019, 17:15
Laptop Blade 15 ma klawiaturę, w której klasyczny przełącznik został zastąpiony wiązką światła podczerwonego.
Razer zaprezentował laptop z klawiaturą optyczną

Nowy laptop Razera jest napędzany przez procesor Intel Core i7-9750H, kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2070 oraz 16 GB RAM DDR4 taktowanej zegarem 2667 MHz, a częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 240 Hz. W obudowie znajdziemy też dysk SSD o pojemności 512 GB. Ekran ma przekątną 15 cali.

Komputer jest zgodny z technologią Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5 i posiada złącze Thunderbolt 3, pojedynczy port USB 3.1 Gen oraz dwa wyjścia USB 3.1 Gen 2, złącze DisplayPort i audiojacka. Na pokładzie znajdziemy też kamerę i mikrofon.

Najciekawszym elementem urządzenia jest natomiast... klawiatura optyczna. Razer opracował klawiaturę mechaniczną, tyle że zastąpił klasyczny przełącznik wiązką światła podczerwonego. Aktywacja klawisza następuje natychmiast po przecięciu wiązki, a ze względu na prędkość światła opóźnienie jest w zasadzie niezauważalne. Klawisze mają skok 1,7 mm, ale w praktyce aktywują się już po 1 mm. Producent nie zapomniał też o technologiach przydatnych graczom: podświetleniu RGB, anti-ghostingu oraz N-Key Rollover.

Nietypowe rozwiązania mają jednak swoją ceną. Komputer kosztuje 2649 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatków daje kwotę ok. 11 tysięcy złotych. Razer ma jednak plany, by w przyszłości umieszczać takie klawiatury we wszystkich laptopach, które wyprodukuje. Czeka nas więc „świetlana" przyszłość.

fot. Razer


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto