A A A

Ręczna niszczarka dokumentów, płyt CD i kart płatniczych

8 listopada 2011, 09:47
Ręczna niszczarka dokumentów, płyt CD i kart płatniczych

Jak twierdzą specjaliści od niszczenia dokumentów, śmietniki to prawdziwe archiwum wiedzy o ludziach oraz firmach.

Bez problemu można w nich znaleźć wyciągi bankowe, numery kart płatniczych, nazwy i adresy ważnych klientów czy też dokumenty z odręcznym podpisem właściciela, a nawet czeki in blanco. Korzystają na tym złodzieje tożsamości, którzy zaciągają kredyty oraz wszelkie możliwe zobowiązania na cudze nazwisko, posługując się przy tym między innymi numerem dowodu osobistego, datą urodzenia czy adresem. W ten sposób rocznie w USA przestępcy zarabiają dziesiątki miliardów dolarów (w Polsce brakuje statystyk na temat tego typu nielegalnej działalności).

Z tego względu warto zainteresować się nową, biurkową niszczarką Hama 216M, która umożliwia bezpieczne pozbycie się dokumentów papierowych, kart plastikowych i płyt CD. Dzięki małym rozmiarom nie zajmuje zbyt dużo miejsca na biurku (15 x 20,4 x 33,2 cm), a przyjemne wzornictwo sprawia, że urządzenie nie przypomina elektronicznego kosza na śmieci. Obsługa za pomocą korbki sprawia, że sprzęt może być używany bez dostępu do źródła energii.

Według międzynarodowej normy DIN 32757 nowa niszczarka Hama zapewnia 3-ci poziom bezpieczeństwa (na pięć możliwych). Nadaje się więc bardzo dobrze do utylizacji dokumentów poufnych. Są one cięte na paski o szerokości mniejszej niż 2 mm oraz długości mniejszej niż 80 mm. Papier wpada do kosza o pojemności 1,6 litra, zaś resztki płyt CD i kart plastikowych lądują w 1,3-litrowym koszu. Użytkownik może niszczyć na raz do dwóch arkuszy i po jednej płycie lub karcie.

Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta. Sugerowana przez Hama Polska cena sprzedaży wynosi 129 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto