A A A

Ręczne nawigacje Garmin - specjalnie na grzyby

23 października 2012, 12:16
Ręczne nawigacje Garmin - specjalnie na grzyby

Garmin przedstawił nową serię nawigacji ręcznych - eTrex. Dzięki nim użytkownik może oznaczyć gdzie należy szukać grzybów, a po owocnych zbiorach znaleźć drogę powrotną do samochodu.

Za pomocą najprostszego modelu z serii - eTrex 10, użytkownik może oznaczyć miejsce, w którym zostawił samochód, aby po grzybobraniu bezproblemowo do niego wrócić. Na ekranie urządzenia można zobaczyć również, którędy szliśmy, a w razie potrzeby istnieje możliwość powrotu po swoich śladach. eTrex 10 pozwala także na zapisanie dokładnych współrzędnych najlepszych miejsc grzybobrania z odpowiednią adnotacją, np. Prawdziwki, Kurki czy Rydze.

Dla bardziej wymagających użytkowników i grzybiarzy Garmin poleca urządzenia eTrex 20 oraz eTrex 30 wyposażone w kolorowy wyświetlacz i mapy. Dzięki rozbudowanym opcjom można dokładniej prześledzić trasę, miejsca postojów itp. Ponadto, eTrex 30 jest wyposażony w kompas oraz wysokościomierz barometryczny, który ostrzeże przed ewentualnymi zmianami pogody.

Również aplikacja Garmin BaseCamp będzie przydatna dla zapalonych grzybiarzy. Po powrocie z grzybobrania użytkownicy mogą przesłać dane z nawigacji do programu i tam opisać wszystkie interesujące miejsca oraz połączyć nowe informacje z danymi z poprzednich wypadów. Dzięki temu miłośnicy zbierania grzybów mogą stworzyć dokładny zapis wszystkich wypraw z zaznaczeniem występowania ulubionych rodzajów grzybów. Do takiego wirtualnego dziennika grzybobrania można również dołączyć zdjęcia czy filmy video i przyporządkować je do konkretnych miejsc na mapie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto