A A A

Reels na Instagramie będą dłuższe

29 lipca 2021, 07:00
Klipy mogą teraz trwać do 60 sekund.
Reels na Instagramie będą dłuższe

Niczym TikTok

Reels (tzw. rolki) to wprowadzona rok temu funkcja Instagrama, która pozwala na nagrywanie krótkich materiałów wideo. Jest ona odpowiedzią na sukces TikToka – Instagram stara się rywalizować z chińskim portalem, który Adam Mosseri, szef Instagrama, nierzadko wymienia jako głównego konkurenta swojej platformy. Reels na początku trwały maksymalnie 15 sekund, lecz miesiąc temu Instagram podniósł limit do 30 sekund. Teraz platforma ponownie zmienia tę wartość – użytkownicy mogą już nagrywać „rolki" mające długość minuty.

Do niedawna TikTok również pozwalał nakręcić wideo o maksymalnej długości 60 sekund (limit podniesiono jednak na początku lipca do trzech minut), można więc wnioskować, że wprowadzona przez Instagrama zmiana jest kolejną próbą dogonienia chińskiego portalu. Platforma nie podzieliła się dotąd danymi liczbowymi o sukcesie (lub jego braku) „rolek", lecz Adam Mosseri w styczniu pesymistycznie stwierdził, że „szczerze mówiąc, TikTok jest przed nami".

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto