A A A

Rejestrator jazdy Garmin Dash Cam 20

2 marca 2014, 10:00
Garmin zaprezentował rejestrator jazdy Dash Cam 20 z modułem GPS umożliwiający nagrywanie filmów w jakości HD (1080p) oraz wykonywanie zdjęć.
Rejestrator jazdy Garmin Dash Cam 20

Urządzenie można zamontować na przedniej szybie lub desce rozdzielczej auta a zintegrowany mikrofon umożliwia rejestrowanie dźwięku wewnątrz pojazdu. Korzystając z dołączonej do zestawu karty microSD (4GB), Dash Cam rejestruje obraz nieustannie, w trybie pętli. Nagrania można odtwarzać bezpośrednio na wyświetlaczu kamery bądź na ekranie komputera, po powrocie do domu.

Kamera Dash Cam rejestruje obraz zawsze, gdy jest podłączona do źródła zasilania (gniazdo zapalniczki), nie ma więc potrzeby uruchamiania jej za każdym razem, gdy siadamy za kierownicą. Wszystkie nagrania zawierają informacje o czasie i lokalizacji wykonania. W zależności od ustawień, Dash Cam może rejestrować obraz w rozdzielczości 1080p, 720p lub WVGA.

Dzięki funkcji automatycznego wykrywania zdarzeń, w przypadku gwałtownego hamowania czy kolizji, kamera automatycznie zapisuje nagranie samego zdarzenia, momentu je poprzedzającego oraz następującego po nim. Zarejestrowany materiał zawiera dodatkowo informacje o szerokości i długości geograficznej, dacie, godzinie, prędkości i kierunku jazdy, dzięki czemu zyskujemy pełen obraz sytuacji. Stanowi to dodatkowy atut w przypadku, gdy nagranie jest materiałem dowodowym w razie ewentualnej kolizji. Aby dodatkowo udokumentować widok pojazdu lub zniszczeń, kamerę można wykorzystać jako aparat fotograficzny.

Zarejestrowane filmy i zdjęcia można przeglądać na komputerze podłączając kamerę za pomocą dołączonego przewodu USB lub umieszczając w komputerze kartę microSD. Używając bezpłatnego oprogramowania PC Tool można dokładnie prześledzić swoją podróż, oglądać zarejestrowane filmy i powiązane z nimi dane, wyświetlić mapę trasy lub skorzystać z funkcji Pojedynczego ujęcia do wykonywania zdjęć.

Rejestrator jazdy Dash Cam dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach:

Dash Cam 20 (z modułem GPS) - sugerowana cena detaliczna 229€

Dash Cam 10 (bez modułu GPS) - sugerowana cena detaliczna 199€

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dzujo
3 marca 2014, 08:51
Niezły pomysł, ale cena garminów jest wysoka
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto