A A A

Rekordowa cena za...sex.com?

11 marca 2010, 10:11
Rekordowa cena za...sex.com?

Domena sex.com, 18 marca trafi pod młotek. Może się okazać najdroższą domeną w historii internetu, gdyż jej cena wywoławcza zaczyna się od...miliona dolarów.

Ile wartych jest 6 liter i kropka? Wydawałoby się, że niewiele, ale w momencie, kiedy z tych liter ułożymy słowo "sex", postawimy kropkę i dodamy końcówkę "com", to wartość znacznie wzrasta. Ile dokładnie? Tego jeszcze nie wiemy, bo licytacja domeny sex.com odbędzie się 18 marca, a jej cena zaczyna się od okrągłego miliona dolarów!

Warto dodać, że domena już cztery lata temu została kupiona przez firmę Escom, której pożyczki w tym celu udzielił Dom Partners LLC.  Escom jednak nie radził sobie ze spłatą długu, co spowodowało sprzedaż domeny przez pożyczkodawcę. Teraz jednak sex.com znowu trafia na aukcje i można przypuszczać, że osiągnie ona rekordową cenę w historii handlu domenami - informuje "Daily Telegraph".

Na chwilę obecną najdroższą domeną na świecie jest insure.com, za którą trzeba było zapłacić 14 mln dolarów. Natomiast prawie 10 mln zarobiła osoba, która odsprzedała w 2008r  roku domenę fund.com. Kolejno adres porn.com warty jest 9,5 mln dolarów, business.com - 7,5 mln, natomiast beer.com - 7 mln dolarów.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto