A A A

Rekordowa sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon

10 czerwca 2015, 07:30
Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili 4 mln kopii „Wiedźmina 3: Dziki Gon”. Trzyletnie nakłady na produkcję gry zwróciły się już w dniu premiery.
Rekordowa sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon

- Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję - powiedział Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT.

Najnowszy tytuł CD PROJEKT-u został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez media, jak i graczy, osiągając na Metacritic - serwisie agregującym oceny, średnią powyżej 90 na każdej z obsługiwanych platform sprzętowych.

- Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna, bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia. - dodaje Kiciński.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon" od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, m.in. Steam, GOG.com czy Amazon. Według danych Sony „Wiedźmin 3: Dziki Gon" był również najlepiej sprzedającym się tytułem w PlayStation Network w maju. Gra CD PROJEKT-u od trzech tygodni plasuje się również na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii według GfK.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
10 czerwca 2015, 09:03
Warto dodać, że gra nie posiada irytujących zabezpieczeń typu DRM, a mimo to doskonale się sprzedaje. Czyżby to nie piractwo zabijało producentów oprogramowania, a jego jakość? Dobre produkty bronią się same.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto