A A A

Rekordowe pamięci Corsair

22 maja 2009, 13:59
Firma Corsair wraz z udostępnieniem na rynku nowych pamięci Dominator DDR3 pobiła dotychczasowy rekord świata w częstotliwości pracy modułów pamięci.
Rekordowe pamięci Corsair

Inżynierom Corsaira udało się osiągnąć częstotliwość 2533 MHz przy timingach 7-8-7-20. Co prawda nieco wcześniej udało się uzyskać wynik 2580 MHz w trybie jednokanałowym (single-channel mode; timingi: 9-9-9-24), ale firma zapewnia, że to właśnie nowszy wynik jest jak dotąd najwyższą na świecie osiągniętą częstotliwością pracy pamięci DDR3 w systemach z układami Core i7 Intela przy założeniu, że pracują jednocześnie trzy moduły o łącznej pojemności 6 GB.

Kilka słów o komponentach, z których korzystano podczas bicia rekordu. Procesorem była inżynieryjna próbka nowego układu Intel Core i7 Extreme 975, a rekordowym zestawem modułów pamięci był zestaw Corsair Dominator GT 2000C7. Komponenty te zainstalowano na płycie głównej EVGA X58 SLI.

Oczywiście rekord jest tylko ciekawostką, praktyczne zastosowanie ograniczają zarówno ekstremalne wymogi względem chłodzenia takiego zestawu, a także cena rekordowych pamięci. Rekordowy zestaw to równowartość 2000 dolarów.

Źródło: TechSpot


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto