A A A

Rekordowy kurs bitcoina

4 stycznia 2021, 08:50
Za jednostkę najpopularniejszej kryptowaluty trzeba było przez chwilę zapłacić ponad 34 tysiące dolarów.
Rekordowy kurs bitcoina

Dwa tygodnie wzrostów

Wartość bitcoinów zwiększyła się w ciągu roku o ponad 300 procent.

 

Coraz bardziej oficjalnie

W niedzielę, 3 stycznia kurs bitcoina osiągnął historyczny poziom: za jedną „kryptomonetę" trzeba było przez pewien czas zapłacić ponad 34 tysiące dolarów (ponad 120 tysięcy złotych). Dzień wcześniej kurs po raz pierwszy przekroczył 30 tysięcy dolarów. Wzrost jest odnotowywany od stale od 16 grudnia (cena przekroczyła wówczas 20 tysięcy dolarów). Oznacza to, że w ciągu roku bitcoiny zyskały na wartości ponad 300 procent.

Ethereum, druga pod względem popularności kryptowaluta, podrożała w ciągu roku o 465 procent.

Poprzednio długotrwałe wzrosty kursu bitcoina miały miejsce w 2017 roku; cena kryptowaluty była bliska przekroczenia 20 tysięcy dolarów; następnie błyskawicznie spadła do 3300 dolarów. W ubiegłym roku także nastąpiło chwilowe, gwałtowne załamanie kursu nastąpiło również w listopadzie ubiegłego roku, po przekroczeniu poziomu 19 tysięcy dolarów.

Bitcoiny są coraz częściej akceptowane podczas rozliczeń na zasadach takich jak oficjalne, tradycyjne waluty. Od października ubiegłego roku PayPal umożliwia dokonywanie płatności z wykorzystaniem najpopularniejszej kryptowaluty.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
4 stycznia 2021, 09:19
News spóźniony co najmniej o jeden dzień.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto