A A A

Rekordowy kwartał transmisji

22 maja 2020, 09:15
W pierwszych trzech miesiącach br. na urządzenia przenośne pobrano 596 petabajtów danych.
Rekordowy kwartał transmisji

Epidemia koronawirusa wpłynęła na wzrost liczby pobrań aplikacji.

Firma Sensor Tower opublikowała raport, zgodnie z którym w pierwszym kwartale br. na urządzenia przenośne pobrano 596 petabajtów danych (596 milionów gigabajtów). Ilość danych potrzebnych do pobrania 250 najpopularniejszych aplikacji wzrosła między styczniem a marcem 2020 r. o ponad 1/3 (34%) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Było to zarazem o 52% więcej niż średnia z ostatnich trzech lat (391 petabajtów za pierwszy kwartał).

W opisywanym okresie odnotowano ponad 33 mld nowych instalacji programów pobranych z App Store i Google Play (wzrost o 20,3% w stosunku rok do roku).

 

50 mln godzin

Ilość danych wykorzystanych podczas pobierania 250 najpopularniejszych aplikacji z platform Google Play i App Store w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosła 446 petabajtów. Oznaczało to 4-procentowy spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 r. (464 petabajty).

Co oznacza tegoroczne 596 petabajtów? Taka ilość danych odpowiada niemal 53 mln godzin strumieniowania filmów jakości 4K w serwisie Netflix. Należy przy tym podkreślić, że raport firmy Sensor Tower nie obejmuje transmisji z działających w Chinach sklepów z programami na Androida oraz dotyczy tylko aplikacji pobieranych po raz pierwszy (nie zaś aktualizacji albo ponownych instalacji).

fot. Sensor Tower


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto