A A A

Rekordowy kwartał transmisji

22 maja 2020, 09:15
W pierwszych trzech miesiącach br. na urządzenia przenośne pobrano 596 petabajtów danych.
Rekordowy kwartał transmisji

Epidemia koronawirusa wpłynęła na wzrost liczby pobrań aplikacji.

Firma Sensor Tower opublikowała raport, zgodnie z którym w pierwszym kwartale br. na urządzenia przenośne pobrano 596 petabajtów danych (596 milionów gigabajtów). Ilość danych potrzebnych do pobrania 250 najpopularniejszych aplikacji wzrosła między styczniem a marcem 2020 r. o ponad 1/3 (34%) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Było to zarazem o 52% więcej niż średnia z ostatnich trzech lat (391 petabajtów za pierwszy kwartał).

W opisywanym okresie odnotowano ponad 33 mld nowych instalacji programów pobranych z App Store i Google Play (wzrost o 20,3% w stosunku rok do roku).

 

50 mln godzin

Ilość danych wykorzystanych podczas pobierania 250 najpopularniejszych aplikacji z platform Google Play i App Store w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosła 446 petabajtów. Oznaczało to 4-procentowy spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 r. (464 petabajty).

Co oznacza tegoroczne 596 petabajtów? Taka ilość danych odpowiada niemal 53 mln godzin strumieniowania filmów jakości 4K w serwisie Netflix. Należy przy tym podkreślić, że raport firmy Sensor Tower nie obejmuje transmisji z działających w Chinach sklepów z programami na Androida oraz dotyczy tylko aplikacji pobieranych po raz pierwszy (nie zaś aktualizacji albo ponownych instalacji).

fot. Sensor Tower


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto