A A A

Revolut wprowadza obsługę dogecoina

9 czerwca 2021, 13:30
Popularna kryptowaluta trafiła na nową platformę.
Revolut wprowadza obsługę dogecoina

Do głaskania

O dogecoinach zrobiło się głośno za sprawą Elona Muska, którego posty na Twitterze mocno wpłynęły na zainteresowanie tym – stanowiącym początkowo żart – środkiem płatniczym. Coraz większa liczba inwestujących w dogecoina osób przyczyniła się do zainteresowania ze strony kolejnych platform obsługujących transakcje.

Obecnie w "psią" kryptowalutę możemy też zainwestować z poziomu aplikacji Revolut. Jest to już dziewiąty token, którego obsługę ogłosi operator Revoluta w ciągu ostatniego tygodnia. Firma zdecydowała się na ten krok po licznych prośbach użytkowników.

 

Plan na przyszłość

Dodaną właśnie kryptowalutę znajdziemy na liście aktywów po wejściu w zakładkę do inwestowania. Tym samym platforma obsługuje już 30 kryptowalut. W najbliższym czasie czeka nas z kolei jeszcze jedna, bardzo istotna zmiana. Revolut ma umożliwić przenoszenie cyfrowych aktywów bezpośrednio do zewnętrznych portfeli. Dotychczas z poziomu aplikacji dało się je wyłącznie kupować i sprzedawać. Jeżeli testy w Wielkiej Brytanii wypadną pomyślnie, już wkrótce możemy spodziewać się udostępnienia usługi w kolejnych państwach.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Xiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto