A A A

Rewolucja na YouTube

2 kwietnia 2009, 11:15
Najpopularniejszy serwis z materiałami wideo YouTube wkrótce przejdzie poważną przebudowę. Z pogłosek wynika, że Google planuje zlikwidować obecny system nawigacji, zastępując kanały tematycznymi kartami nawigacyjnymi.
Rewolucja na YouTube

W nowej wersji YouTube zmieni się nie tylko szata graficzna i układ witryny, ale również Video Player. Interfejs odświeżonego odtwarzacza ma być zbliżony do aplikacji flashowej z serwisu Hulu.com. Lepszy system nawigacyjny w postaci kart tematycznych ma ułatwić użytkownikom docieranie do poszukiwanych materiałów.

Google zwiększy również nacisk na filmy premium, dostarczane przez firmy i profesjonalistów, które będą zawierały reklamy na początku, w trakcie lub na końcu nagrań. Osoby pracujące nad nową wersją YouTube zapewniają, że reklamy nie pojawią się w materiałach udostępnianych przez zwykłych użytkowników. YouTube zamierza jednak w sposób szczególny promować produkcje premium. Poza tym, ogólna forma serwisu ma pozostać bez zmian.

Nowa wersja YouTube ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu, najprawdopodobniej 16 kwietnia.

Wczoraj, na prima aprilis, programiści YouTube przygotowali mały chochlik, który przewrócił o 180 stopni wszystkie materiały promowane w zakładce "Zalecane" na stronie głównej. Przygotowano też specjalną stronę ze wskazówkami i poradami dotyczącymi nowego oglądania filmów. Twórcy zalecali obrócić monitor do góry nogami, przechylić głowę na bok lub sugerowali przeprowadzkę do Australii.

Rewolucja na YouTube

Źródło: ClickZ


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto