A A A

Rewolucja w obsłudze smartfonów?

8 października 2014, 14:45
Z obsługą bezdotykową mierzył się Samsung. Jego rozwiązania okazały się jednak niedokładne i nieprzydatne. Nieco później zainteresowała się nimi Motorola, która podeszła do zagadnienia w nieco inny sposób. Teraz czas na ultradźwiękową i bezdotykową rewolucję za sprawą rozwiązania Elliptic Labs.
Rewolucja w obsłudze smartfonów?

Wykorzystuje ono wielopłaszczyznową interakcję, co oznacza, że telefon będzie rozróżniał siłę gestów oraz odległość ręki od ekranu. Słowami trudno wyjaśnić szczegóły tej technologii, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem wideo.

W przypadku rozwiązania firmy Elliptic Labs liczy się również pole działania - gesty nie muszą być wykonywane precyzyjnie i bezpośrednio nad ekranem.

 

Pytanie brzmi - czy naprawdę tego potrzebujemy? Myślę, że bezdotykowe podglądanie powiadomień na zablokowanym ekranie sprawdzi się znakomicie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto