A A A

Rising Security 2009 - nowy pakiet na polskim rynku

20 lutego 2009, 15:08
Firma Rising International wraz ze swym autoryzowanym dystrybutorem w Polsce Quantus Technology, wprowadzają na polski rynek pakiet oprogramowania antywirusowego Rising Security 2009.
Rising Security 2009 - nowy pakiet na polskim rynku

W skład pakietu narzędzi zabezpieczających wchodzą: Rising Antywirus 2009, Rising Firewall 2009 oraz Rising Cloud Security. Zgodnie z informacją producenta oprogramowanie zabezpieczające firmy Rising używane jest przez ponad 60 milionów użytkowników domowych i ponad 70 000 klientów korporacyjnych w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Technologie antywirusowe Risinga są rozpoznawane i chronione patentami w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Oprogramowanie wyposażone jest m.im. w moduły antywirusa i antyspyware. Ponadto producent podkreśla takie funkcje, jak:

  • monitorowanie plików
  • monitorowanie poczty
  • monitoring działających w systemie aplikacji
  • blokada złośliwego oprogramowania na nośnikach wymiennych (CD/DVD, klucze USB)
  • ochrona komunikatorów internetowych
  • dwukierunkowa zapora ogniowa z obsługą kont użytkowników
  • ochrona antyphishingowa poprzez filtrowanie URL-i
  • filtrowanie pakietów

Dodatkowym wsparciem dla funkcji ochronnych programów Rising ma być tzw. Globalna Sieć Bezpieczeństwa Rising ( Rising Cloud Security). System ten zakłada współpracę online pomiędzy wszystkimi użytkownikami oprogramowania oraz laboratorium prowadzącym stały monitoring zmian w środowisku internetowych zagrożeń.

Podsumowując, widać że funkcje oferowane przez nowe oprogramowanie wpisują się w ogólnoświatowy trend przerzucania ciężaru analizy z lokalnego komputera na sieć.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto