A A A

Roboty usmażą hamburgery?

5 października 2020, 16:50
Firma Miso Robotics chce wykorzystać sztuczną inteligencję w restauracji.
Roboty usmażą hamburgery?

Pomysł za miliony

Technologię doceniło już ponad 3,2 tys. inwestorów indywidualnych, którzy przekazali na jej rozwój ponad 7 mln dolarów. Akcje firmy kosztują obecnie nieco ponad 17 dolarów, a minimalna kwota inwestycji to niecałe 1,5 tys. dolarów.

Potencjał dostrzegła także najstarsza amerykańska sieć fast foodów oferująca hamburgery, czyli White Castle. Owocem nawiązanej współpracy ma być opracowanie i wdrożenie w restauracjach sieci robota przygotowującego hamburgery. Flippy, bo o nim mowa, ma nie tylko zwiększyć produktywność restauracji, ale również ma zapewnić wyższy poziom higieny. Robot ten może bowiem płynnie przełączać się pomiędzy programem przewracania hamburgerów a czyszczeniem płyty. Może też pracować nieprzerwanie przez 100 tys. godzin, a dzięki systemowi kamer i czujników potrafi ocenić kiedy hamburger jest gotowy do podania klientowi.

 

Robot szefem kuchni?

Już wcześniej Miso Robotics współpracował z siecią restauracji Cali Group. Tam również zadaniem robota było smażenie hamburgerów. Niewykluczone jednak, ze zakres jego obowiązków będzie się w przyszłości poszerzał, ponieważ Flippy może uczyć się od otoczenia oraz zdobywać nowe umiejętności. Restauratorzy uspokajają jednak, że wdrożenie robotów nie ma spowodować redukcji etatów, ale ma zwiększyć wydajność restauracji.

fot. Robertoo - Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto