A A A

Roger Waters odmawia Zuckerbergowi

16 czerwca 2021, 16:20
Dawny lider Pink Floyd zabrania używać piosenki z albumu „The Wall" w reklamie Instagrama.
Roger Waters odmawia Zuckerbergowi

Czarna polewka

Roger Waters, były lider, basista i wokalista grupy Pink Floyd poinformował, że otrzymał od Marka Zuckerberga list, w którym szef Facebooka oferował „olbrzymią sumę pieniędzy" w zamian za możliwość wykorzystania piosenki „Another Brick in the Wall (pt. 2)" w reklamie serwisu Instagram. Muzyk odmówił, używając ostrych słów („And the answer is, ‘F... you. No f...in' way").

 

Maszerujące młotki

Nawet ci, którzy słabo znają twórczość Pink Floyd, zazwyczaj bez trudu rozpoznają piosenkę „Another Brick in the Wall" pochodzącą z wydanego w 1979 roku albumu „The Wall". Druga z trzech jej części stała się jednym z najsłynniejszych protest songów. Utwór (a także cały album) atakuje bezduszność brytyjskiego systemu edukacji i oskarża go o skłonność do kontrolowania umysłów młodych ludzi oraz sterowania ich zachowaniami.

Waters wspomniał o liście od Zuckerberga podczas spotkania osób popierających Juliana Assange'a. Muzyk stwierdził, że Facebook i Instagram są częścią „podstępnego systemu, który ma przejąć kontrolę absolutnie nad wszystkim" i dodał: „Nie będę wspólnikiem tego ... Zuckerberga".

Zdaniem Watersa szef sieci społecznościowej w ogóle nie rozumie sensu jego piosenki („Nie potrzebujemy edukacji/Nie chcemy kontrolowania myśli/Żadnego wrednego sarkazmu w klasie/Nauczyciele, zostawcie te dzieci w spokoju/W sumie to tylko jeszcze jedna cegła w murze/W sumie jesteś tylko kolejną cegłą w murze").

Naganie wypowiedzi Watersa można znaleźć w kilku kanałach na Twitterze – w tym należącym do byłego lidera Pink Floyd. Jeśli ktoś chce odsłuchać całość, musi liczyć się z tym, że muzyk nie przebiera w słowach.

fot. Pink Floyd, Twitter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
voxcordi
voxcordi
16 czerwca 2021, 17:33
I słusznie. Brawo Roger. :-)
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto