A A A

Rootkit w procesorach Intela

20 marca 2009, 10:34
Grupa naukowców do spraw zabezpieczeń planuje opublikować dokumentację badawczą i kod rootkita do obejścia zabezpieczeń SMM (System Management Mode), który aby się zainstalować, używa luki w buforowaniu procesorów Intela.
Rootkit w procesorach Intela

Joanna Rutkowska i Loic Duflot twierdzą, że to najniebezpieczniejszy i najbardziej ukryty rootkit, jaki kiedykolwiek powstał. Instaluje się i ukrywa w przestrzeni SMM, która jest poza granicami jakiegokolwiek systemu operacyjnego, zatem czyni go niemożliwym do wykrycia przez badania bezpieczeństwa.

Co gorsze, SMM była obecna już w procesorach 386 Intela, od kiedy Mur Berliński nie był jeszcze atrakcją turystyczną, a raczej miejscem, które odwiedzano, by położyć kres swojej rozpaczy. Naukowcy twierdzą, że Intel był świadomy tego problemu od 2005 roku, ale nic nie zrobił, by go naprawić. Niestety na chwilę obecną nie ma sposobu walki z tym zagrożeniem.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto