A A A

Rosja: e-mail w dowodzie osobistym

19 lutego 2010, 11:22
Rosja: e-mail w dowodzie osobistym

Rosyjski rząd chce, żeby każdy obywatel, a przede wszystkim ten najmniejszy, miał swój adres e-mailowy. Ma być on zapisany w dowodzie osobistym i tak samo ważny jak adres zamieszkania - poinformował serwis rmf24.pl

To pomysł równie realny teraz jak lądowanie człowieka na Marsie  - mówi w rozmowie z korespondentem RMF FM Przemysłem Marcem, ekspert Aleksji Samochwałow. Jak dodaje w Rosji zwykła poczta działa gorzej niż sto lat temu. Dlatego najpierw zreformujmy pocztę, potem zabierzmy się za informatyczną "rewolucję".

W Rosji z internetu korzysta zaledwie 1/3 mieszkańców tego kraju. Jak podaje rmf24.pl, w Rosji są takie grupy społeczne jak: emeryci i kołchoźnicy zwłaszcza na prowincji które w ogóle nie potrafią obsługiwać komputera.

Swego czasu podobnym pomysłem wykazali się Turcy, którzy uruchomili projekt o nazwie Anaposta. Polegał on na tym, iż każde urodzone dziecko, automatycznie miało otrzymywać własny adres e-mailowy, który wpisany był dowodu tożsamości. Więcej na ten ten temat można przeczytać tutaj.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto