A A A

Rosja później wprowadzi kontrowersyjną ustawę

6 kwietnia 2020, 10:10
Kreml zdecydował się przesunąć w czasie wprowadzenie aktu prawnego, który może mieć duży wpływ na rynek elektroniki.
Rosja później wprowadzi kontrowersyjną ustawę

W wakacje zeszłego roku wiele mówiło się o kontrowersyjnej ustawie, którą rząd Rosji zamierzał objąć wszystkie urządzenia elektroniczne sprzedawane na terenie tego kraju. Nowe prawo wymuszałoby na producentach dystrybuowanych w Rosji telefonów, komputerów i telewizorów instalowanie wyłącznie aplikacji stworzonych przez rosyjskich programistów.

Wprowadzenie nowych przepisów jest już przesądzone od listopada 2019 r. Jak jednak podaje Reuters, powołując się na TASS, w związku z panującą obecnie na świecie sytuacją wejście w życie tych regulacji zostało odroczone o pół roku. Ustawa będzie więc dotyczyć sprzętów sprzedawanych po 1 stycznia 2021 r.

Obawiający się o swoją prywatność użytkownicy mogą spać spokojnie jeszcze przez kilka miesięcy. Chociaż oficjalne stanowisko Kremla mówi o chęci promowania w ten sposób lokalnych programistów, to ustawa budzi wiele wątpliwości również na arenie międzynarodowej. Pojawiają się obawy o to, czy wśród narzuconych producentom sprzętu aplikacji nie pojawią się takie, które wykorzystują mechanizmy służące do szpiegowania użytkowników.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto