A A A

Rosja spowalnia Twittera

11 marca 2021, 09:30
Władze Federacji Rosyjskiej utrudniają korzystanie z szóstej pod względem popularności w kraju platformy społecznościowej.
Rosja spowalnia Twittera

Wycięli za mało

Roskomnadzor, działająca w Federacj Rosyjskiej agencja zajmująca się regulowaniem rynku telekomunikacyjnego, zdecydowała o ograniczeniu prędkości, z jaką można korzystać z Twittera.

 

Wszystkie komórki, połowa pecetów

Przedstawiciele Roskomnadzoru poinformowali, że obniżona została prędkość pobierania treści z Twittera na wszystkich telefonach komórkowych oraz na połowie urządzeń stacjonarnych.

Od końca ubiegłego roku w Rosji obowiązują przepisy, zgodnie z którymi można nakładać sankcje na serwisy internetowe prezentujące treści uznawane za szkodliwe. Na podstawie tych właśnie regulacji zażądano od Twittera usunięcia ponad 28 tysięcy wpisów związanych z pornografią dziecięcą, narkotykami oraz nakłaniające osoby niepełnoletnie do popełniania samobójstwa.

Według Roskomnadzoru 3168 zakwestionowanych materiałów (wpisów oraz odsyłaczy do stron WWW) wciąż nie zniknęło z Twittera. Jednocześnie władze ostrzegły operatora platformy, że w przypadku pozostawienia zakazanych treści w serwisie może dojść do całkowitego odcięcia go od sieci.

Twitter jest szóstym pod względem popularności portalem społecznościowym w Federacji Rosyjskiej. Używa go wielu dysydentów i opozycjonistów – między innymi Aleksiej Nawalny.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi znika z listy CCMC
13 maja 2021
Amerykański Departament Obrony rezygnuje z wpisania chińskiego koncernu na listę komunistycznych firm wojskowych.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto