A A A

Rosja zapowiada spowolnienie działania Google'a

26 maja 2021, 07:30
Roskomnadzor dał koncernowi z Mountain View 24 godziny na usunięcie „zakazanych treści".
Rosja zapowiada spowolnienie działania Google'a

Kasujecie albo płacicie

Przed dwoma miesiącami rosyjska agencja nadzorująca rynek telekomunikacyjny (Roskomnadzor) zdecydowała o ograniczeniu prędkości działania Twittera. Teraz to samo może czekać koncern Google.

 

Macie dobę

Roskomnadzor dał Google'owi zaledwie 24 godziny na  usunięcie z portalu YouTube filmów prezentujących treści związane z narkotykami, organizacjami ekstremistycznymi i zawierające sceny przemocy. Podobne oczekiwania dotyczą wyników prezentowanych przez wyszukiwarkę.

Brak reakcji na żądanie rosyjskiego regulatora może poskutkować ograniczeniem szybkości działania serwisów i usług Google'a oraz karami finansowymi w wysokości od 800 tysięcy do 4 milionów rubli (ok. 11–55 tysięcy dolarów).

Przedstawiciele Roskomnadzoru stwierdzili, że wysłali Google'owi ponad 26 tysięcy zawiadomień dotyczących „nielegalnych materiałów"; poza tym oskarżyli koncern o cenzurowanie oraz blokowanie materiałów rosyjskich mediów (takich jak „Russia Today" i „Sputnik") w serwisie YouTube.

fot. Robert Oertel – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto