A A A

Rosyjski YotaPhone z ekranem E Ink w sprzedaży

6 grudnia 2013, 15:22
Rosyjski YotaPhone z ekranem E Ink w sprzedaży

Rosyjski smartfon z drugim ekranem wykonanym w technologii E Ink trafił do sprzedaży. To jedno z najciekawszych urządzeń mobilnych tego roku.

NotaPhone jest niepodobny do niczego, czym obecnie karmią nas więksi i lepiej rozpoznawalni producenci. Rosyjski smartfon ma dwa, niezależne od siebie wyświetlacze, z których jeden jest wykonany w technologii elektronicznego papieru. Wszystko po to, by maksymalnie uprościć komunikację za pomocą smartfona i ograniczyć jego "prądożerność". Korzystając jedynie z wyświetlacza e-ink, smartfon nie będzie wymagał ładowania nawet przez kilkanaście dni! Żaden inny producent nawet nie zbliża się do tego pułapu, a to jedynie wierzchołek góry lodowej możliwości YotaPhone.

4,3-calowy ekran LCD ma rozdzielczość 1280 na 720 (341 ppi), a 4,3-calowy ekran E Ink może pochwalić się rozdzielczością 640 na 360 (170 ppi). Całość ma 2 GB RAM i Snapdragona S4. Smartfon korzysta z telefonu Androida 4.2.

Za telefon poza Rosją trzeba zapłacić około 499 euro. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że YotaPhone trafi do Polski w 2014 roku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto