A A A

Rosyjskie władze zablokowały dostęp do mobilnego internetu

9 sierpnia 2019, 08:20
Uczestnicy masowych demonstracji politycznych, które odbyły się 27 lipca i 3 sierpnia w centrum Moskwy, nie mogli korzystać z sieci 3G i 4G.
Rosyjskie władze zablokowały dostęp do mobilnego internetu

Zakłócenia w dostępie do sieci zaczęły się na krótko przed rozpoczęciem protestów przeciwko niedopuszczeniu kandydatów opozycyjnych do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Trzej główni operatorzy telefonii komórkowej w stolicy – MTS, MegaFon i VimpelCom – tłumaczyli, że kłopoty były spowodowane przeludnieniem.

Jednak dziennikarze rosyjskiego oddziału BBC dotarli do listu do pracowników centrum telefonicznego jednego z operatorów, który uzasadnia podejrzenia, że to władze celowo zablokowały internet mobilny. Dokument potwierdza, że stacje bazowe zostały wyłączone na wniosek organów ścigania. W liście dodano, że ta informacja nie powinna zostać ujawniona publicznie. Klientom pytającym, co wpłynęło na brak internetu mobilnego odpowiadano, że „nie było trudności ze świadczeniem usług przez firmę". Podczas ostatniej demonstracji (3 sierpnia br.) zostało aresztowanych blisko 700 osób, a tysiące demonstrantów musiało mierzyć się z brutalnymi zachowaniami policji.

fot. Twitter

 


Katarzyna Bielińska
Tagi: 3G, 4G
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto