A A A

Routery Bintec serii RS w RRC Poland

23 września 2011, 11:01
Routery Bintec serii RS w RRC Poland

Seria routerów Bintec RS trafiła do oferty RRC Poland, dystrybutora zaawansowanych systemów IT.

Cztery niemieckie produkty przeznaczone są dla małych i średnich firm, a także do wykorzystania w oddziałach większych firm. Na serię składają się modele: RS120, RS120wu, RS230aw, oraz RS230au+. Urządzenia wyposażono w pięć portów gigabitowych, z których każdy może zostać skonfigurowany jako: port LAN, WAN lub DMZ. Funkcja ERN (Extended Routing and NAT) umożliwia trasowanie danych zgodnie z takimi kryteriami, jak: protokoły warstwy czwartej IP, adresy źródła lub przeznaczenia IP, port źródła lub przeznaczenia, TOS/DSCP czy też interfejs źródła lub przeznaczenia.

Wsparcie multicastu powoduje, że urządzenie nadaje się do przetwarzania aplikacji multimedialnych. Z kolei SIF (Stateful Inspection Firewall) skutecznie zapobiega atakom z Internetu. Routery z serii RS mają mechanizmy jakości usług (QoS) i priorytetyzacji ruchu VoIP. Alternatywnie można też stosować zwykłą priorytetyzację ruchu. Implementacja mechanizmów jakości usług umożliwia przetwarzanie pakietów transportujących głos przez danymi z poczty elektronicznej w tunelu VPN.

Implementacja IPSec działa nie tylko z uprzednio dystrybuowanymi kluczami, ale też z certyfikatami. Umożliwia to pełne wykorzystanie infrastruktury klucza publicznego do zadań zabezpieczających. Poza tym implementacja IPSec daje wsparcie przy tworzeniu łączy VPN z dynamicznymi adresami IP. Nawet małe biura terenowe mogą być nim objęte i to bez konieczności ciągłego połączenia on-line.

Routery są konfigurowane za pośrednictwem interfejsu FCI (Funkwerk Configuration Interface). Jest to interfejs graficzny oparty na web. Można go używać z poziomu komputera osobistego wyposażonego w przeglądarkę przez protokół http lub szyfrowany HTTPS. Daje on możliwość zdalnego i lokalnego zarządzania urządzeniami za pośrednictwem protokołów Telnet, SSH i GSM dialin, jeśli do routera jest podłączony modem UMTS USB. Z kolei DIME Manager jest darmowym narzędziem do zarządzania urządzeniami marki Funkwerk.

Mogą z niego korzystać administratorzy, którzy zarządzają siecią liczącą nie więcej niż 50 urządzeń. Oprogramowanie upraszcza zarządzanie i konfigurowanie routerów lub punktów dostępu i to zarówno pojedynczych, jak i logicznych grup. DIME Manager upraszcza różne prace konfiguracyjne. Oprogramowanie rozpoznaje i zarządza nowymi urządzeniami w sieci używając systemu multicastowego SNMP, innymi słowy: niezależnie od ich obecnego adresu IP.

Każdy z niemieckich routerów objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Sugerowane ceny dla użytkowników końcowych wynoszą: 199 euro (Bintec RS 120), 289 euro (RS230aw), 598 euro (RS230au+), 599 euro (RS120wu).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto