A A A

Rowerowo w Mapach Google

21 lipca 2020, 09:50
Google rozbudowuje funkcje ułatwiające poruszanie się na rowerze.
Rowerowo w Mapach Google

W Mapach Google pojawi się więcej informacji dla rowerzystów.

Przedstawiciele wyszukiwarkowego potentata poinformowali, że od lutego br. liczba zapytań o trasy rowerowe w aplikacji Mapy wzrosła o 69%. Z kolei w lipcu osiągnięto rekordowy poziom wyszukiwań haseł takich jak „naprawa rowerów w pobliżu" – było ich ponad 2 razy więcej niż w zeszłym roku.

Firma tłumaczy wzrost zainteresowania rowerami pandemią koronawirusa: ludzie wolą przemieszczać się, korzystając z własnego środka transportu, niż np. tłoczyć się w wagonach metra.

 

Nowe funkcje w warstwie rowerowej

Operatorzy usług współdzielenia rowerów (bikesharingu) również zauważyli gwałtowny wzrost zainteresowania ich jednośladami. W związku z tym Google rozbudowuje obecnie funkcje ułatwiające odnalezienie w aplikacji rowerów do wynajęcia.

Zespół odpowiedzialny za Mapy Google obiecuje, że osoby wywołujące w aplikacji warstwę ze ścieżkami rowerowymi zobaczą wskazówki, jak dotrzeć pieszo do najbliższej stacji współdzielonych rowerów (i jak najszybciej dostać się od stacji do punktu docelowego). Pojawią się również informacje dotyczące liczby dostępnych jednośladów.

W niektórych miastach możliwe będzie też uruchomienie aplikacji odblokowującej rower bezpośrednio z poziomu Map Google. Na początku udogodnienia takie otrzymają mieszkańcy Chicago, Nowego Jorku, Waszyngtonu, rejonu Zatoki San Francisco, Londynu, Meksyku, Montrealu, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Tajpej i Nowego Tajpej. Na liście tej mają się stopniowo pojawiać kolejne miasta i regiony.

 

Znajdź lepszą trasę

Przedstawiciele Google'a zapowiadają ponadto ulepszenie mechanizmów odpowiadających za wybór tras rowerowych. Wybuch pandemii Covid-19 sprawił, że wiele władz lokalnych decyduje się na rozbudowę i poszerzenie ścieżek rowerowych, więc infrastruktura miejska przygotowana dla cyklistów zmienia się w bardzo szybkim tempie.

Dlatego koncern z Mountain View pracuje nad zaznaczaniem nowych pasów rowerowych, wskazywaniem miejsc nieprzyjaznych dla właścicieli jednośladów (schodów, dróg o złej nawierzchni itp.) oraz zachęca samorządy do przekazywania informacji o nowych ścieżkach za pośrednictwem narzędzia do przesyłania danych geograficznych.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto