A A A

Roxio Easy - z VHS na DVD

11 grudnia 2008, 15:20
Roxio Easy VHS to DVD to nowy program firmy Roxio, przeznaczony dla wszystkich posiadaczy filmotek zgromadzonych na kasetach VHS, którzy chcieliby przekonwertować swoją kolekcję na nośniki cyfrowe płyty DVD.
Roxio Easy - z VHS na DVD

Easy VHS to DVD to rozwiązanie kompletne – w zestawie oprócz programu ułatwiającego zgrywanie i konwersję materiału wideo z analogowego formatu, obowiązującego w przypadku kaset VHS, na format cyfrowy właściwy dla płyt DVD, dodatkowo zamieszczono urządzenie do przechwytywania wideo z analogowego źródła. Urządzenie podłączane do gniazda USB jest wyposażone w analogowe wejścia audio i wideo w postaci standardowych, żeńskich wtyczek typu RCA (tzw. cinch) oraz złącza S-Video. Obecność tych złączy umożliwia podłączenie do komputera praktycznie każdego magnetowidu czy odtwarzacza kaset VHS.

Zgodnie informacją producenta, proces konwersji filmu zapisanego na kasecie VHS do postaci gotowej produkcji zapisanej na płytce DVD sprowadza się do kilku kliknięć. Operacje przechwytywania źródłowego wideo, konwersji sygnału analogowego na cyfrowy, konwersji formatu na obowiązujący na płytach DVD standard oraz zapis gotowego już filmu na płytce DVD przebiega niemal automatycznie.

Mimo wysokiego stopnia automatyzacji poszczególnych operacji użytkownikowi pozostawiono możliwość twórczej ingerencji na dowolnym etapie działań. Możliwe jest np. dodanie własnych, dodatkowych tytułów i napisów do konwertowanego nagrania z kasety, wycinanie fragmentów nagrania (np. reklam), uaktywnienie filtrów poprawiających kolorystykę, jasność oraz kontrast obrazu wideo. Dla wielu przydatnym dodatkiem będzie też możliwość łatwego umieszczenia filmu przekonwertowanego na postać cyfrową w popularnym serwisie YouTube.

Roxio Easy VHS to DVD można zakupić bezpośrednio ze strony producenta (www.roxio.com). Cena: 60 dolarów.

Źródło:Roxio


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto