A A A

Rozszerzony nadzór w TikToku

17 kwietnia 2020, 09:25
Amerykanie mogą zdalnie ograniczać uprawnienia swoich dzieci w aplikacji TikTok.
Rozszerzony nadzór w TikToku

TikTok rozbudowuje narzędzia kontroli rodzicielskiej dla użytkowników z USA.

W lutym 2019 r. amerykańska Federalna Komisja Handlu nałożyła na operatora TikToka karę w wysokości 5,7 mln dolarów za udostępniania danych osób nieletnich. Od tego czasu firma kilkukrotnie modyfikowała mechanizmy kontroli rodzicielskiej w aplikacji do tworzenia i rozpowszechniania filmów wideo.

Obecnie TikTok obsługuje nową funkcję o nazwie Family Pairing. Pozwala ona rodzicom połączyć własne konta w sieci społecznościowej z kontami dzieci, a następnie zdalnie nakładać ograniczenia na niepełnoletnich użytkowników. Dotychczas można to było zrobić tylko na smartfonie, na którym uruchamiana była aplikacja.

Family Pairing jest amerykańskim odpowiednikiem mechanizmu Family Safety Mode, który pojawił się w Europie w drugiej połowie lutego br. Rozszerzone narzędzie kontroli rodzicielskiej pozwala zablokować treści nieodpowiednie dla dzieci, ograniczyć dzienny czas korzystania z TikToka oraz uniemożliwić wymianę wiadomości bezpośrednich osobom mającym mniej niż 16 lat.

fot. TikTok


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto