A A A

Ruszył e-Urząd Skarbowy

2 lutego 2021, 07:40
Można już korzystać z pierwszych funkcji nowego serwisu dla podatników.
Ruszył e-Urząd Skarbowy

Z fiskusem tylko online

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiły serwis e-Urząd Skarbowy. W witrynie można załatwić sprawy związane z podatkami bez konieczności osobistego odwiedzania urzędu skarbowego.

 

Pierwsze funkcje

Serwis osiągnie pełną funkcjonalność we wrześniu 2022 roku. Obecnie podatnikom są oferowane następujące usługi:

• dostęp do danych podatkowych (informacje o podatniku, działalności gospodarczej, mikrorachunku podatkowym i historii logowania);

• możliwość skorzystania z usługi „Twój e-PIT";

• informacja o nałożonych mandatach;

• dostęp do aplikacji e-mikrofirma;

• płatności online (początkowo dla osób fizycznych: PIT, CIT, VAT, PCC, podatek od spadków i darowizn, pozostałe podatki i należności niepodatkowe oraz mandaty i opłaty skarbowe);

• możliwość złożenia niektórych pism w postaci elektronicznej (np. wniosku o zaliczenie nadpłaty/zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań).

Z serwisem e-Urząd Skarbowy można połączyć się tylko z poziomu strony podatki.gov.pl. Logowanie wymaga użycia profilu zaufanego, e-dowodu lub skorzystania z systemu bankowości elektronicznej (do usługi „Twój e-PIT" można zalogować się także podając dane podatkowe).

fot. Ministerstwo Finansów


Adam Wiśniewski
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto