A A A

Ruszyła wersja beta Firefox Private Network

20 lutego 2020, 12:55
Mozilla rozpoczęła betatesty własnej sieci VPN. Nie są jednak ani darmowe, ani powszechnie dostępne.
Ruszyła wersja beta Firefox Private Network

Mozilla już od jakiegoś czasu pracowała nad Firefox Private Network, czyli własnym serwerem VPN, i wreszcie udostępniła go w wersji beta. Narzędzie dostępne jest w tej chwili na Windowsie 10, Chrome OS-ie i Androidzie, a w przyszłości pojawią się wersje na iOS-a, MacOS-a i Linuksa. Dostęp do testów nie jest jednak powszechny, na razie dotyczy wyłącznie zaproszonych osób. O dołączenie do bety można ubiegać się na stronie producenta.

Aplikacja jest powiązana z Firefoksem i wykorzystuje protokół Wireguard, który zdaniem Mozilli zapewnia większe bezpieczeństwo od innych powszechnie wykorzystywanych standardów. W obecnej wersji użytkownik może połączyć z aplikacją jednocześnie do 5 urządzeń. Serwery znajdują się w ponad 30 państwach.

Aplikacja wymaga przy tym uiszczenia opłaty w formie abonamentu, który wynosi 5 dolarów (około 20 zł). Nie jest to jednak wygórowana cena, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w przypadku wielu darmowych VPN-ów użytkownik nie ma do końca pewności co do ich pochodzenia. Mozilla gwarantuje natomiast, że Firefox Private Network nie monitoruje i nie gromadzi danych dotyczących aktywności użytkownika.

Firma nie zdradziła jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery narzędzia.

fot. Mozilla


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto