A A A

Rysowanie w Google Docs

26 marca 2009, 13:35
Zespół pracujący nad rozwojem produktu Google Docs (Google Dokumenty) przygotował nową funkcję umożliwiającą rysowanie obrazków i ich wstawianie w tworzonych dokumentach, prezentacjach czy arkuszach kalkulacyjnych.
Rysowanie w Google Docs

Google Docs Drawing

Aby skorzystać z funkcji, wystarczy z menu Insert wybrać opcję Drawing. Spowoduje to otwarcie się kolejnej warstwy okna z paletą narzędzi do tworzenia rysunków. Wśród nich znalazły się linie, zestawy kształtów, możliwość zmiany kolorów, rysowania dowolnych linii i dodawania podpisów. Co ciekawe, tak stworzone kształty można bardzo łatwo zmniejszać, zwiększać, przenosić, zmieniać ich kolor itd. Dodatkowo dzięki funkcjom Google Docs można nad jednym rysunkiem pracować przy współpracy ze znajomymi.

Google sam nie stworzył tej technologii. Oryginalnie zajmował się nią startup Tonic Systems, który Google kupił w 2007 roku. W tym miejscu warto przypomnieć, że fundamenty, na jakich opiera się Google Docs, to serwis Writely także zakupiony przez giganta.

Google Docs Drawing

Źródło: Google Docs blog


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto