A A A

Rząd Indii odradza korzystanie ze Starlinka

28 listopada 2021, 12:00
Indyjskie władze zalecają czasowe wstrzymanie się z zamawianiem usług firmy SpaceX.
Rząd Indii odradza korzystanie ze Starlinka

Zaczekajcie na licencję

Oddział firmy SpaceX w Indiach, Starlink Internet Services nie otrzymała do tej pory państwowej licencji na świadczenie usług satelitarnego dostępu do internetu. W związku z tym administracja Indii zasugerowała obywatelom, aby powstrzymali się na razie od zawierania umów z tym dostawcą.

Indyjski oddział firmy Elona Muska oferuje usługi oraz zawiera umowy z klientami pomimo braku licencji na działalność w tym kraju. Według rządowego komunikatu, spółkę Starlink Internet Services poproszono o przestrzeganie prawa i zaprzestanie „rezerwacji/świadczenia satelitarnych usług internetowych w Indiach ze skutkiem natychmiastowym".

Oddział SpaceX rozpoczął działalność w Indiach 1 listopada. Według indyjskich władz od razu zaczął reklamować swoje usługi i uruchomił przedsprzedaż. Firma na razie nie skomentowała rządowego komunikatu.

fot. PIRO4D – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto