A A A

Rząd dopłaci Amerykanom do internetu

3 stycznia 2022, 14:00
Ruszył program pomocy, który przewiduje ulgi w rachunkach dla ubogich mieszkańców USA.
Rząd dopłaci Amerykanom do internetu

Tani internet

W ostatni dzień minionego roku w USA wystartował nowy program – o nazwie Affordable Connectivity Program (ACP) – służący zmniejszeniu wykluczenia cyfrowego obywateli. Gospodarstwa domowe w tym kraju mogą ubiegać się o odliczenie nawet 30 dolarów miesięcznie od rachunku za usługi internetowe. Na terenach zamieszkiwanych przez rdzenne plemiona kwota jest wyższa – wynosi nawet 75 dolarów miesięcznie.

Na likwidację luki cyfrowej w ramach ACP przeznaczono 14 miliardów dolarów. Program ma spowodować połączenie milionów ludzi z internetem i umożliwić im korzystanie z jego zasobów. To rozszerzenie pomocy, którą Federalna Komisja Łączności (FCC) zaczęła świadczyć w okresie pandemii, gdy kontakt online nabrał nowego znaczenia.

 

Sprzęt z ulgą

Oprócz dofinansowania rachunków za usługi internetowe osoby, które spełniają określone przez rząd warunki, mogą starać się o jednorazową zniżkę – w wysokości 100 dolarów – na zakup laptopa, tabletu lub komputera stacjonarnego. W programie uczestniczą firmy T-Mobil, AT&T i Verizon.

Administracja USA chce przeznaczać kolejne miliardy na zlikwidowanie luki cyfrowej w USA. Według informacji, które przedstawia administracja Joe Bidena, ponad 30 milionów Amerykanów nie ma dostępu do odpowiedniej infrastruktury internetu szerokopasmowego.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto