A A A

Rzeczywistość rozszerzona dla piechurów

9 sierpnia 2019, 12:40
Usługa Mapy Google zostanie rozbudowana o funkcje pomagające orientować się w terenie.
Rzeczywistość rozszerzona dla piechurów

Google uruchamia narzędzie o nazwie Live View (podgląd na żywo). Jest to bazująca na rzeczywistości rozszerzonej (AR) funkcja pomagająca orientować się w nieznanym otoczeniu.

Live View uzupełnia usługę Mapy Google o wyświetlany na żywo obraz, na którym zaznaczone są charakterystyczne elementy, takie jak nazwy ulic, wyróżniające się budynki i obiekty itp. W rezultacie użytkownik nie tylko będzie wiedział gdzie się znajduje, ale również w którą stronę jest skierowany. W trybie nawigacji na obraz otoczenia zostaną dodatkowo nałożone strzałki pokazujące, gdzie należy się udać.

Pierwsze testy Live View przeprowadzono już w marcu bieżącego roku; uczestniczyli w nich właściciele smartfonów Pixel. Obecnie usługa będzie stopniowo włączana dla osób korzystających z innych aparatów z systemem Android lub iOS. Warunkiem skorzystania z narzędzia jest zgodność urządzenia z pakietem ARCore (Android) lub ARKit (iOS).

Aby uruchomić nową funkcję, należy wskazać cel w aplikacji Mapy Google, wydać polecenie Wskazówki i ustawić tryb poruszania się na pieszy. U dołu ekranu powinna pojawić się opcja Live View.

Live View działa także w polskich miastach, o ile są dla nich zdjęcia w trybie Street View.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto