A A A

SETI@home w stanie hibernacji

5 marca 2020, 08:40
Od 31 marca br. Centrum Badań SETI w Berkeley nie będzie wysyłać nowych danych do analizy.
SETI@home w stanie hibernacji

Koordynatorzy projektu SETI@home ogłosili, że od 31 marca br. nie będą przekazywać wolontariuszom nowych pakietów danych do przeanalizowania.

Projekt SETI@home (Search for Extraterrestrial Intelligence at Home) został zainicjowany w 1999 r. przez Uniwersytet Kalifornijski. Jego ideą jest rozproszone analizowanie informacji dostarczonych przez radioteleskopy działające w Puerto Rico (Arecibo) i Zachodniej Wirginii (Green Bank). Pakiety danych pobierane przez wolontariuszy z całego świata i przetwarzane na ich komputerach miały dostarczyć dowodów istnienia pozaziemskiej inteligencji. Do analizowania informacji wykorzystuje się klienta SETI@home – działającą w tle aplikację, która może służyć jako wygaszacz ekranu.

Przedstawiciele Centrum Badań SETI wyjaśniają, że są dwa powody, dla których nie będą przekazywać kolejnych pakietów danych do zbadania. Po pierwsze, przez dwie dekady otrzymali już tyle wyników, że następne zestawy nie mają już znaczącego wkładu w projekt badawczy. Po drugie, zespół prowadzący całe przedsięwzięcie chce skoncentrować się na przygotowaniu i opublikowaniu zbiorczej analizy otrzymanych dotychczas wyników.

Strona internetowa i fora dyskusyjne SETI@home będą nadal działać. Na razie organizatorzy projektu proponują, aby wolontariusze udostępnili zasoby własnych komputerów na potrzeby innych badań prowadzonych przez Uniwersytet Kalifornijski.

fot. Jay Pound – Centrum Badań SETI


Adam Wiśniewski
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto