A A A

SMSy już nas nie kręcą

4 lipca 2017, 15:30
Raport UKE o stanie polskiego rynku telekomunikacyjnego ujawnił spadek popularności krótkich wiadomości tekstowych. Winne są Facebook i inne serwisy społecznościowe.
SMSy już nas nie kręcą

W zeszłym roku wysłaliśmy ich ponad 50 mld - o 1,7 mld mniej niż rok wcześniej (na jednego użytkownika przypadają 83 wiadomości miesięcznie). W dobie popularności komunikatorów internetowych, SMSy stały się przestarzałą formą komunikacji. Nie oferują nawet ułamka funkcjonalności Messengera czy Snapchata.

Dodatkowo są droższe niż transmisja danych, która pośredniczy w działaniu komunikatorów i jest w Polsce bardzo tania (na tle innych krajów UE). Ostatnim z istotnych powodów naszego odwrotu od SMSów jest wzrost liczby smartfonów w rękach polskich użytkowników. Wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał 2017 pokazały 10 proc. wzrost. Dominują w niej urządzenia z przedziału 350 - 850 złotych, czyli najtańsze - raportuje IDC. Nawet tak proste urządzenia z powodzeniem wystarczą do obsługi wspomnianych apek.


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
aht
5 lipca 2017, 08:35
[quote] W zeszłym roku wysłaliśmy ich ponad 50 mld - o 1,7 mld mniej niż rok wcześniej (na jednego użytkownika przypadają 83 wiadomości miesięcznie).  [/quote] To brzmi całkiem jak statystyki. W sumie nic dziwnego ze jest widoczny taki trend. W sms nie ma tyle możliwości co w komunikatorach np jakiś WahtsApp. Jeżeli ktoś wysyła filmy, zdjęcia czy nawet jakieś załączniki typu word itp komunikatory wydają się być wygodniejsze. Dodatkowo takowe posiadają opcję rozmów lub nawet wideorozmów a zużywają jedynie pakiet danych który w większości przypadków jest dość wysoki ( zresztą na samym wysyłaniu wiadomości pakietu zabiera mało ) a w domu często podłączeni jesteśmy do WiFi co dodatkowo zmniejsza koszty.  
avatar
~Anonim
5 lipca 2017, 07:45
Witam! Są na to jakieś statystyki? :oczy:   Bo ja najczęściej korzystam albo z SMS-ów, albo z maili. Raczej rzadko telefonuję, a z serwisów społecznościowych typu "Facebook" korzystam naprawdę rzadko i nie publikuję na takowych żadnych postów.
Najnowsze aktualności


Microsoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto