A A A

S.P.A.M. Eksperyment

31 marca 2008, 16:51
S.P.A.M.  Eksperyment

Pięćdziesięciu ochotników z całego świata weźmie udział w eksperymencie McAfee i przez 30 dni będzie otrzymywać spam.

Firma McAfee poinformowała o zainicjowaniu globalnego doświadczenia pod hasłem „S.P.A.M.” (Spammed Persistently All Month) – otrzymywanie spamu przez cały miesiąc. Przez 30 dni uczestnicy reprezentujący różne grupy zawodowe i społeczne, m.in. osoby zajmujące się domem, przedstawiciele władz, studenci i emeryci, będą surfować w internecie, dokonywać zakupów online oraz rejestrować swój udział w promocjach. Ochotnicy otrzymali uprzednio sprawdzone laptopy, pozbawione ochrony antyspamowej, oraz nowy adres e-mail. Począwszy od dziś będą opisywać swoje doświadczenia na blogach dostępnych pod adresem.

Badanie ma na celu ukazanie groźnych efektów spamu oraz podkreślenie związku między spamem i przestępczością komputerową.
Spam to nie tylko uciążliwość. To narzędzie używane przez cyberprzestępców do kradzieży danych osobowych i biznesowych – powiedział Christopher Bolin, dyrektor ds. technicznych w firmie McAfee. Cyberprzestępcy wykorzystują spam do przejmowania kontroli nad milionami niechronionych komputerów na całym świecie. Niepożądane wiadomości e-mail zachęcają osoby w pracy lub w domu do przekazywania przestępcom informacji poufnych lub nawet pieniędzy.

Źródło: McAfee


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto