A A A

Są pierwsze testy wydajności Ryzena 5 3500 i 3500X

25 września 2019, 17:20
Chińczycy jako pierwsi uzyskali dostęp do nowych, budżetowych procesorów Ryzena. W sieci pojawiły się wyniki testów.
Są pierwsze testy wydajności Ryzena 5 3500 i 3500X

Firma AMD planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne procesory z serii Ryzen trzeciej generacji. Tym razem w sieci pojawiły się informacje o tańszych konstrukcjach - Ryzenie 5 3500 i 3500X (topowego 3950X po ostatnich opóźnieniach należy się spodziewać dopiero pod koniec roku).

W obu przetestowanych procesorach mamy do czynienia z konstrukcjami o 6 rdzeniach i 6 wątkach, co odbije się na wydajności w aplikacjach wielowątkowych. Model 3500 będzie taktowany zegarem 3,5 GHz z możliwością przyspieszenia w trybie Boost do 4,1 GHz. Konstrukcja nie powala, jeżeli chodzi o ilość dostępnej pamięci L3 - to zaledwie 16 MB. Procesor będzie miał za to dość niskie TDP (ilość ciepła wydzielanego w jednostce czasu) - wartość tę oceniono na 65 W.

Ryzen 5 3500X będzie po prostu usprawnioną wersją modelu 3500. Bazowa wartość taktowania wyniesie 3,6 GHz, a procesor wyposażony zostanie w 32 MB pamięci trzeciego poziomu. Będzie cechował się takim samym zapotrzebowaniem energetycznym jak tańszy odpowiednik. Nie są to więc topowe konstrukcje, jednak dużą rolę odgrywa w tym przypadku atrakcyjna cena - poniżej 200 dolarów.

W sieci pojawiły się już pierwsze testy, które pokazują, że nowe procesory będą dobrym wyborem dla osób zainteresowanych graniem w rozdzielczości 1080p w tytuły e-sportowe. Konstrukcja AMD sprawdzana była podczas rozgrywki zarówno pod kątem wydajności jednowątkowej, jak i wielowątkowej. Testy wykonane przez chińskie serwisy internetowe pokazują, że plasuje się ona mniej więcej na poziomie Intela Core i5-9400F.

Oficjalna prezentacja produktu i szczegóły dotyczące polskiej ceny ukażą się wkrótce.

fot. AMD


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto