A A A

Sąd nie uznał apelacji twórców Zatoki Piratów

26 czerwca 2009, 10:40
Sąd Okręgowy w Sztokholmie odrzucił apelację twórców The Pirate Bay, w której zarzucali oni orzekającemu w ich głośnej sprawie sędziemu Thomasowi Norströmowi stronniczość ze względu na jego powiązania z organizacjami chroniącymi prawa autorskie.
Sąd nie uznał apelacji twórców Zatoki Piratów

Oceniająca osobę Norströma trójka sędziów uznała, że interesy właścicieli praw autorskich są w Szwecji chronione prawem i dlatego w powiązaniach sędziego ze wspomnianymi organizacjami nie ma nic niewłaściwego. Oceniający, którym także zarzuca się podobne powiązania, jedynie napomnieli Norströma, że powinien poinformować o swoich relacjach z właścicielami praw autorskich jeszcze przed procesem The Pirate Bay.

To jednak nie koniec całej sprawy. Szwedzki sąd będzie musiał rozpatrzeć kolejną apelację. Tym razem nie w sprawie samego sędziego, ale wyroku, jaki wydał. Przedstawiciele serwisu zapowiedzieli także skierowanie zarzutów przeciwko szwedzkiemu wymiarowi sprawiedliwości do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Źródło: TorrentFreak


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto