A A A

Sąd w trybie online

14 kwietnia 2020, 11:30
Amerykański Sąd Najwyższy będzie wysłuchiwał argumentów stron przez telefon.
Sąd w trybie online

Amerykański Sąd Najwyższy zmienia sposób pracy na tryb zdalny.

Działalność sądu została zawieszona pod koniec marca br. w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Zgodnie z komunikatem opublikowanym wczoraj (13 kwietnia) przez biuro prasowe Sądu Najwyższego pierwsze dni maja br. zostaną poświęcone wysłuchaniu argumentów stron uczestniczących w 10 sporach (dotyczących m.in. zeznań podatkowych prezydenta Donalda Trumpa).

 

Zeznanie do słuchawki

Nowością będzie prowadzenie posiedzeń z wykorzystaniem łączy telefonicznych. O pełnych telekonferencjach nie ma na razie mowy ze względu na fakt, że członkowie Sądu Najwyższego nie zgadzają się korzystać z kamer w ramach komunikacji zdalnej (podobnie jak nie akceptują kamer na sali sądowej). W komunikacie napisano również, że dźwięk zostanie przekazany „mediom tradycyjnym". Najprawdopodobniej nie będzie to jednak transmisja strumieniowa, lecz zwykłe nagranie z wysłuchania stron sporu.

fot. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych


Adam Wiśniewski
Tagi: prawo
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto