A A A

Sądowa porażka RIAA

24 sierpnia 2009, 11:55
RIAA - amerykańska organizacja zajmująca się szeroko pojętą ochroną praw autorskich do muzyki - pozwała firmę Launch Media, która opracowała narzędzie ułatwiające korzystanie z internetowych stacji radiowych. Sąd jednak nie uznał argumentów RIAA.
Sądowa porażka RIAA

W pozwie RIAA zarzuca firmie Launch Media, że ta opracowała narzędzie, które nie tylko ułatwia korzystanie z radia internetowego, ale wręcz umożliwia użytkownikowi nielegalne pobieranie muzyki. W istocie opracowane przez Launch Media rozwiązanie o nazwie LaunchCAST umożliwia jedynie ustawianie spersonalizowanej listy internetowych stacji radiowych.

Sąd nawet nie zajmował się analizą sposobu, w jaki funkcjonuje LaunchCAST, nie badał też, czy zachodzi w ogóle w tym przypadku łamanie praw autorskich, orzekł jedynie, że pozew RIAA jest całkowicie bezzasadny, gdyż zarzuca interaktywność stacjom radiowym, co jest – na podstawie istniejącego już precedensu (przypomnijmy, że amerykański system sądownictwa i stosowania prawa oparty jest na precedensach) – sprzeczne z amerykańskim prawem.

Źródło: Slashdot


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto