A A A

Sądowe potyczki Apple'a

19 sierpnia 2019, 20:20
Spółka Corellium oskarżona o sprzedaż wirtualnych kopii iOS-a.
Sądowe potyczki Apple'a

Bloomberg informuje, że Apple oskarżył firmę Corellium LLC o nielegalną sprzedaż wirtualnych kopii systemów operacyjnych iPhone'a i iPada, pod pozorem pomocy w wykrywaniu luk bezpieczeństwa. Firma kopiowała iOS, jego graficzny interfejs oraz inne aspekty urządzenia bez pozwolenia Apple'a.

Apple przeznaczył milion dolarów nagrody („bug bounty") za znalezienie luki iOS-ie, ale Corellium – jak twierdzą przedstawiciele Apple'a – złamała w sposób oczywisty prawa autorskie. Celem oskarżonej spółki miało być uzyskanie wysokich zysków poprzez sprzedawanie informacji o wadach iOS-a.

fot. 123RF


Wiesław Buszman
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto