A A A

Safari i Mail z nowymi funkcjami ochrony prywatności

8 czerwca 2021, 11:00
Apple obiecuje walkę z pikselami śledzącymi i uruchomienie monitora aktywności oprogramowania.
Safari i Mail z nowymi funkcjami ochrony prywatności

Oślepić podglądaczy

Imprezie WWDC 2021 towarzyszyły zapowiedzi wprowadzenia kolejnych funkcji utrudniających śledzenie osób korzystających z urządzeń i oprogramowania Apple'a.

 

Piksele, adresy, raporty

Koncern z Cupertino obiecał, że uniemożliwi wykorzystywanie pikseli śledzących w celu sprawdzania aktywności użytkowników aplikacji Mail. Są one używane przez firmy zewnętrzne w celu sprawdzenia, czy wysłane przez nie listy elektroniczne zostały otwarte (a także kiedy to nastąpiło).

Apple Mail będzie teraz domyślnie ukrywać adresy IP użytkowników. To samo ma robić Safari po włączeniu funkcji blokowania śledzenia.

Użytkownicy smartfonów, tabletów i innych urządzeń Apple'a będą teraz mogli sprawdzić, kiedy zainstalowane aplikacje żądają dostępu do kamery, mikrofonu, galerii, danych lokalizacyjnych albo innych informacji, które pozwalają śledzić aktywność właściciela sprzętu. Zostaną poinformowani także, z którymi stronami zewnętrznymi aplikacje komunikowały się w ciągu ostatnich siedmiu dni.

fot. Apple


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto