A A A

Safari nie uwierzy długowiecznym podpisom

24 lutego 2020, 08:00
Przeglądarka firmy Apple będzie ostrzegać przed stronami WWW, których certyfikaty są ważne dłużej niż przez 13 miesięcy od momentu utworzenia.
Safari nie uwierzy długowiecznym podpisom

Podczas odbywającego się w Bratysławie spotkania Certification Authority Browser Forum (CA/Browser) przedstawiciele firmy Apple zapowiedzieli, że przeglądarka Safari nie będzie akceptować certyfikatów HTTPS, których ważność wygasa po ponad 13 miesiącach od momentu wystawienia.

Oznacza to, że przeglądarka będzie ostrzegała użytkowników przed witrynami korzystającymi z certyfikatów SSL/TLS o długich okresach ważności (uznając je za niezaufane). Maksymalny czas ważności certyfikatu może wynosić 398 dni.

Nowe zasady mają obowiązywać od 1 września br. i dotyczyć certyfikatów wystawionych od 31 sierpnia br. Certyfikaty utworzone przed tą datą będą uznawane przez taki czas jak obecnie, czyli 825 dni.

Jak mówią przedstawiciele Apple'a, skrócenie czasu, w którym certyfikaty SSL/TLS będą traktowane jako ważne, ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa internautów.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto