A A A

Safari sprawdzi Twoje hasło

25 czerwca 2020, 08:25
Przeglądarka będzie w stanie wykryć, czy wpisywane hasło nie zostało złamane przez hakerów.
Safari sprawdzi Twoje hasło

Różne konta – różne hasła

W ostatnich latach głośno było o różnych włamaniach do baz danych klientów, które grożą przejęciem kont wielu użytkowników. Jednym ze sposobów na zmniejszenie problemu jest przypisanie do każdego konta innego hasła – to utrudni zadanie hakerom.

 

Przeglądarka sprawdzi za Ciebie

Użytkownicy komputerów Mac, którzy korzystają z Safari z nowym systemem operacyjnym macOS Big Sur, mogą spodziewać się największej w historii aktualizacji tej przeglądarki. Jedną z nowości będzie właśnie możliwość sprawdzenia, czy wpisywane hasło nie zostało np. złamane.

Safari skontroluje bazy danych znanych wycieków haseł, by sprawdzić, czy używane hasło w nich się nie znajduje. To oznaczałoby, że wcześniej padło ofiarą ataku hakerskiego.

Funkcja ta nie jest nowością. Wcześniej już Google uruchomił narzędzie do sprawdzania haseł. Również przeglądarka Mozilla Firefox ma podobną możliwość.

fot. JanBaby – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto