A A A

Safari zapobiega śledzeniu użytkowników

21 sierpnia 2019, 13:50
Twórcy WebKita pracują nad nowymi zabezpieczeniami. Skorzystają na tym użytkownicy przeglądarki Safari.
Safari zapobiega śledzeniu użytkowników

Twórcy WebKita, opensoure'owego silnika przeglądarki, wprowadzili w swoim projekcie nowe funkcje zapobiegające śledzeniu – mają na celu zwiększenie prywatności użytkowników. Na zmianach skorzystają przede wszystkim osoby korzystające z bazującej na WebKicie przeglądarki Safari.


Opublikowana lista zmian z czasem może się nieco wydłużyć. „Jeśli odkryjemy nowe metody śledzenia, możemy wprowadzić kolejne zmiany, które zapobiegną zagrożeniom" głosi oświadczenie programistów. Już teraz wyróżniono sześć rodzajów niepożądanych aktywności, które zostaną zablokowane przez przeglądarkę.

Poprawki to reakcja na podobny ruch ze strony Mozilli, która najprawdopodobniej była spowodowana odwróceniem się wielu użytkowników od Safari (podobnie zresztą jak od Firefoksa). Obie firmy mają nadzieję, że zwiększona ochrona prywatności będzie zmianą, która na nowo przekona internautów do korzystania z tych aplikacji.

fot. WebKit


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto