A A A

Safari zapobiega śledzeniu użytkowników

21 sierpnia 2019, 13:50
Twórcy WebKita pracują nad nowymi zabezpieczeniami. Skorzystają na tym użytkownicy przeglądarki Safari.
Safari zapobiega śledzeniu użytkowników

Twórcy WebKita, opensoure'owego silnika przeglądarki, wprowadzili w swoim projekcie nowe funkcje zapobiegające śledzeniu – mają na celu zwiększenie prywatności użytkowników. Na zmianach skorzystają przede wszystkim osoby korzystające z bazującej na WebKicie przeglądarki Safari.


Opublikowana lista zmian z czasem może się nieco wydłużyć. „Jeśli odkryjemy nowe metody śledzenia, możemy wprowadzić kolejne zmiany, które zapobiegną zagrożeniom" głosi oświadczenie programistów. Już teraz wyróżniono sześć rodzajów niepożądanych aktywności, które zostaną zablokowane przez przeglądarkę.

Poprawki to reakcja na podobny ruch ze strony Mozilli, która najprawdopodobniej była spowodowana odwróceniem się wielu użytkowników od Safari (podobnie zresztą jak od Firefoksa). Obie firmy mają nadzieję, że zwiększona ochrona prywatności będzie zmianą, która na nowo przekona internautów do korzystania z tych aplikacji.

fot. WebKit


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto